09/03/2021

Jak przechowywać w kuchni? Comfort Box Rejs – szuflady stworzone z myślą o wygodzie

Kuchnia to miejsce wyjątkowe pod każdym względem, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do jej wyglądu i funkcjonalności. Za pięknymi frontami mebli chowamy przydatne akcesoria — garnki, kieliszki, sztućce, przybory kuchenne, domowe przetwory, przyprawy czy środki chemiczne. Aby kuchnia stała się jeszcze bardziej praktyczna i zdecydowanie wygodniejsza warto pomyśleć o odpowiednim przechowywaniu. Każda rzecz powinna mieć przemyślane stanowisko, a pewne produkty powinniśmy trzymać całkiem osobno. O sztuce organizacji porozmawialiśmy ze specjalistami marki Rejs.

Jak urządzić kuchnię? Jakie rozwiązanie wybrać do przechowywania?

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek, a jednocześnie gwarantują bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów. Ale żeby spełniły wszystkie oczekiwania, warto wybrać system oferujący różnorodne modele i wysoką wytrzymałość — na przykład Comfort Box firmy Rejs. Dolne szafki — głębsze i bardziej pakowne niż te górne — stanowią podstawę kuchennej strefy przechowywania. To w nich zazwyczaj trzymamy te cięższe i większe gabarytowo przedmioty. Ale maksymalne wykorzystanie ich powierzchni wcale nie jest proste — nawet gdy półki są ściśle zastawione, zazwyczaj w górnych partiach zostaje mnóstwo „wolnego” miejsca. Nie mówiąc już o (nie)wygodzie korzystania z położonych tuż nad podłogą półek. Ten problem znają wszyscy posiadacze tradycyjnych szafek z drzwiczkami. Dotarcie do produktów ulokowanych w głębi oznacza konieczność wyjęcia co najmniej kilku innych rzeczy. To powoduje niepotrzebny bałagan, a także stratę czasu i energii. Alternatywą i receptą na te niedogodności są szuflady. Ale nie takie zwykłe szuflady — oparte na listwach jak w starych drewnianych meblach, czy niewytrzymałych prowadnicach rolkowych, które słabo sobie radzą z dużym obciążeniem. Mowa o proponowanych przez firmę Rejs, uznanego polskiego producenta akcesoriów meblowych, systemach szuflad Comfort Box — nowoczesnym rozwiązaniu stworzonym z myślą o kuchni – warunkach tam panujących i potrzebach użytkowników. Czym się charakteryzują i co oferują?

Czym się kierować przy wyborze… kuchennej szuflady?

Systemy szuflad to obecnie najbardziej ergonomiczne rozwiązanie do zabudowy kuchennej. Dzięki ich pełnemu wysuwowi nie musimy już się schylać (często z latarką w ręku) by znaleźć szukane przedmioty. Dostęp do wszystkich produktów jest prosty i komfortowy. Podobnie samo otwieranie i zamykanie szuflady, którą wystarczy pchnąć ręką, biodrem, lub nogą. System push-open i prowadnica z miękkim dociągiem gwarantują komfortowy ruch i ciche domykanie. Co ważne, Comfort Box Rejs to system kompletny, oferujący rozwiązania zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach użytkowników i specyfice kuchni. Cztery wysokości (86, 140,164 i 204) pozwalają dopasować model do konkretnego miejsca i planowanego przeznaczenia szuflady. Te płytsze doskonale sprawdzą się jako miejsce przechowywania sztućców, czy podręcznych, niewielkich przyborów kuchennych, które zawsze powinny być pod ręką. Z kolei te głębsze można wykorzystać do magazynowania zastawy, garnków czy nawet zapasów produktów spożywczych. Ich wysoka wytrzymałość (udźwig do 35 kg) pozwala bezpiecznie przechowywać nawet ciężkie produkty tj. cukier, mąkę czy soki.

Ponadto, Comfort Box pozwala na zagospodarowanie miejsc zazwyczaj niewykorzystanych — na przykład tuż pod zlewem (linia obejmuje model specjalnie wyprofilowany i dostosowany do rur odpływowych). A jeśli tylko zechcemy szuflady możemy zamienić w miejsce ułatwiające segregację śmieci: wystarczy tylko do tych głębokich modeli wstawić pojemniki na odpady, które również znajdziemy w bogatej ofercie firmy Rejs. Warto zwrócić też uwagę na systemy organizacji wewnętrznej szuflad Comfort Box. Ich podstawowym zadaniem jest uporządkowanie wnętrza szuflady w taki sposób, który odpowiada indywidualnym potrzebom użytkownika. Co istotne raz ustawiony system możemy później z łatwością modyfikować, swobodnie dostosowując go do przechowywanych w szufladzie produktów i zmieniających się oczekiwań.

… bo w kuchni liczy się estetyka

Ale to nie wszystko. Wprowadzając do sprzedaży linię Comfort Box specjaliści firmy Rejs pomyśleli nie tylko o funkcjonalności, ale i estetyce, która w kuchni pełni często pierwsze skrzypce. System obejmuje zarówno szuflady frontowe – takie, w której każda posiada odrębny front, jak i wewnętrzne, kryjące się niejako za wspólnym dużym frontem. Umożliwia to wpisanie szuflad w dowolny styl aranżacyjny. Marzenie o minimalistycznej kuchni, w której wszystko będzie ukryte za dużymi, pozbawionymi uchwytów taflami frontów jest jak najbardziej realne, bez konieczności rezygnacji z pełnej funkcjonalności. Ponadto, użytkownik może wybrać kolorystykę i rodzaj wykorzystanych w szufladach relingów. A wszystko po to, by produkt spełnił wszystkie, nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania.

Podczas remontu czy wymiany mebli kuchennych często nie zastanawiamy się nad wygodą, stawiając na piedestał jedynie estetykę. To ogromny błąd, bo od rozlokowania najczęściej używanych przy gotowaniu garnków i gadżetów zależy nasz komfort, szybkość pracy i zachowanie porządku. Dzięki doskonale zaprojektowanym szufladom, które dają natychmiastowy i łatwy dostęp do potrzebnych produktów i przedmiotów, ulepszymy codzienne, domowe obowiązki. Postawmy przy tym na jakość. Otwieranie i zamykanie szuflad sprawia, że słabe mechanizmy się wyrabiają. Testowane przez markę Rejs rozwiązania są wyjątkowo trwałe, a przy tym szalenie praktyczne.