XTONE

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem XTONE, marki Porcelanosa Grupo, specjalizującej się w nawierzchniach wielkoformatowych. Szeroki zakres wykończeń i grubości pozwala na dostosowanie materiału do każdego środowiska i zastosowania. Powierzchnie wielkoformatowe XTONE to kompleksowe rozwiązania dla profesjonalistów: kamieniarzy, architektów i projektantów wnętrz. Płyty mają wszechstronne zastosowanie, zarówno do wewnętrznych jak zewnętrznych okładzin ściennych i podłogowych a także do produkcji mebli kuchennych i blatów.

Skład oraz wytworzenie płyt XTONE:

Spiekana wypraska mineralna charakteryzująca się wysokimi parametrami technicznymi jest znana jako materiał o bardzo małej grubości, jest wysoce odporna na zarysowania, prawie nie ma porowatości i występuje w dużym formacie. Pod względem składu odchodzi od tradycji, pozostawiając na boku tzw. kamionkę ceramiczną lub porcelanową i wywodzi się z selekcji najlepszych surowców poddawanych intensywnej kontroli jakości w miejscu pochodzenia i miejscu przeznaczenia.

Formaty i zastosowanie:

XTONE prezentuje swoje wielkoformatowe płyty w różnych formatach, aby dopasować się do wszystkich typów projektów i zastosowań materiału. Generalnie oferowane są trzy standardowe formaty: 150x300cm, 120x250cm i 120x120cm. Dodatkowo dostępny jest również format 150x320cm, dla projektów skierowanych na rynek kuchenny. Z kolei format 100×300 jest dostępny w linii Xlight o jasnych i bardzo cienkich powierzchniach, przeznaczonych do projektów elewacyjnych. Oferując kilka opcji, XTONE prezentuje różne grubości w zależności od zastosowania, do którego są przeznaczone. Tak więc istnieje możliwość 3,5 mm przy ultracienkich i wielkoformatowych powierzchniach prezentowanych przez markę za pośrednictwem Xlight. 6mm i 9mm są przeznaczone do wewnętrznych i zewnętrznych okładzin ściennych i podłogowych; 12mm wykorzystywane są do najbardziej wymagających projektów, takich jak blaty kuchenne, a także do tworzenia mebli.

Struktura powierzchni:

Podczas wybarwienia materiału nadawana jest również odpowiednia powierzchnia to proces zwiększający znacznie estetykę materiału i nadający mu niepowtarzalny i realistyczny wygląd. Elementy które możemy obserwować po zakończeniu procesu produkcji charakteryzujące się prawdziwymi i precyzyjnymi wykończeniem. Polerowane. Błyszczące, gładkie wykończenie, które sprawia, że powierzchnia odbija wszystko, co znajduje się przed nią. Jakby to było lustro. – Natural. Całkowicie matowe wykończenie z naturalnym efektem. Charakteryzuje się miękkością w dotyku. Silk matowe wykończenie z miękką warstwą, która dodaje delikatny połysk. Wariant, który powstaje z połączenia wykończeń polerowanych i naturalnych. – Rok. Wykończenie imitujące fakturę i wygląd naturalnego kamienia. Przedstawia relief inspirowany naturalnymi materiałami. – Textur szorstkie wykończenie teksturowane z reliefem, charakteryzujące się właściwościami antypoślizgowymi. Tworzy szorstki, szorstki i nieregularny efekt w dotyku. – Deko Wykończenie charakteryzujące się przypadkowym przeplataniem różnych wzorów geometrycznych, tworzących motyw na powierzchni.

Dlaczego XTONE:

XTONE to produkt, który ma szereg zalet, dzięki którym jest estetyczny, funkcjonalny i jakościowy. – Higieniczny i antybakteryjny Powierzchnie idealnie nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają lotnych związków organicznych. – Wodoodporny – zapobiega wchłanianiu płynów i gromadzeniu się zapachów dzięki niskiej porowatości materiału. – Łatwe do czyszczenia – łatwe czyszczenie i codzienna konserwacja, nie są potrzebne żadne specjalne produkty.

Ulotki do pobrania:

Zobacz jak możesz wykorzystać płyty XTONE:

Kolorystyka według grubości płyt: