09/03/2021

Jak funkcjonalnie zaprojektować kuchnię? Podsuwamy praktyczne rozwiązania

Otwarta, zamknięta, z wyspą, w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim – jakąkolwiek kuchnię posiadasz, z pewnością najważniejsza jest dla Ciebie jej funkcjonalność. Pomieszczenie mieszczące wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne nie musi pozostawać w sferze Twoich marzeń.

Obecnie masz wiele możliwości wykorzystania każdej przestrzeni, nawet w małej kuchni. Zerknij z nami, jakie praktyczne rozwiązania podsuwa firma REJS – polski producent elementów wyposażenia kuchennego.

Zawsze pod ręką

Pierwszym ważnym elementem stojącym na straży porządku w Twojej kuchni są szuflady. Odpowiednie jej umiejscowienie to połowa sukcesu. Ważny jest również komfort użytkowania. W tym obszarze niekwestionowanym liderem jest Comfort Box. Szuflady tej linii, wyposażone w miękki i cichy system samodomykający, posiadają możliwość pełnego wysuwu. Ponadto każdą z nich można zaopatrzyć w dodatkowe przegrody do organizacji wewnętrznej. Ciekawą opcją jest również szuflada frontowa pod zlew. Zazwyczaj nieeksploatowana przestrzeń może okazać się świetnym miejscem do przechowywania kuchennych ścierek czy środków czystości.

W każdym kącie

Zagospodarowanie każdego kąta kuchni to obecnie również proste zadanie. Do dyspozycji masz bowiem wiele systemów do szafek narożnych. Na szczególną uwagę w tej gamie produktów zasługują z pewnością Corner Front i Corner Comfort. Wielopoziomowość i możliwość wpasowania w narożne elementy zabudowy to oczywistość. Dodatkowo możesz liczyć, w przypadku obu rozwiązań, na możliwość dodania przegród wzdłużnych i pionowych do segregacji wewnętrznej. Ładowność Corner Comfort zapewni udźwig do 25 a Corner Fornt aż do 35 kilogramów. Dzięki temu masz pewność całkowitego dostępu do nawet nieco cięższych sprzętów kuchennych.

Własna spiżarnia w zasięgu ręki

A co z produktami spożywczymi? Czy dla nich również można znaleźć funkcjonalne rozwiązanie jeśli chodzi o przechowywanie? Ależ oczywiście! Dzięki takim systemom jak Cargo Midi i Maxi możesz stworzyć swoją własną spiżarnię. Umożliwi Ci to ładowność systemów (70 lub 90 kg), pełny wysuw systemu oraz, w linii Maxima i Maxima EVO, możliwość obrotu cargo po jego wysunięciu.

Praktyczne dopełnienie

Każdą kuchnie idealnie dopełniają drobne elementy. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie są carga mini boczne. Pomogą one wykorzystać nawet bardzo wąską przestrzeń w Twojej kuchni. Dodatkowym atutem są specjalistyczne rozwiązania. Carga mini dostępne są w opcji z bawełnianym workiem na pieczywo czy butelki. Interesującym rozwiązaniem jest także wersja cargo z uchwytem na ręcznik, czy na blachy piekarnika oraz dostosowanymi do przechowywania przypraw półkami. Warto wspomnieć także o innym elemencie dopełniającym każdą funkcjonalną kuchnię. Szuflada z pojemnikami na odpady z pewnością stanie się ulubionym elementem wyposażenia niejednego gospodarstwa domowego. Łatwość, z jaką można utrzymać ją w porządku, podział na mniejsze pojemniki, ładowność do 20 kg oraz prowadnice z pełnym wysuwem na miękkim dociągu sprawią, że szybko przestawisz się z klasycznych pojemników na odpady.

Systemów zwiększających funkcjonalność Twojej kuchni jest naprawdę wiele. Dziś podsunęliśmy tylko kilka możliwych rozwiązań. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię one do usprawnienia swojej codzienności.